Алюмінієва чушка: можливі дефекти

Алюмінієва чушка

Алюмінієва чушка: можливі дефекти

Для виробництва фасонних відливків використовують різні варіанти ливарних алюмінієвих сплавів. В результаті відливки таких розплавів в спеціальну форму виходить алюмінієва чушка особливої конфігурації. На кожну з них наносять товарний знак, номер плавки та відповідне маркування.

Особливості алюмінієвих відливків

У випуску алюмінієвих виробів застосовують первинні сплави, виготовлені з чистого алюмінію з додаванням легуючих присадок, а також вторинні сплави з відходів і скрапу. Використовуючи різні методи плавки і рафінування розплаву алюмінію, зменшуючи вміст металевих і неметалевих домішок у сплаві, формують певний хімічний склад.
Характеристики і властивості ливарних сплавів залежать не тільки від хімічного складу, але і від методу і дотримання технології лиття. У ході такої виплавки створюється метал з певними властивостями. Чим вище швидкість кристалізації металу і харчування кристалізуючого шару, тим вище якість отриманого напівфабрикату. Максимальні показники досягаються при кокильному литті.
Доброякісних відливок з алюмінію відрізняють за такими ознаками:

  • рівній, однорідній поверхні чушки;
  • відсутності раковин і тріщин на металі;
  • наявності дрібнозернистої структури з рівномірною, щільною текстурою;
  • відсутності пір, неметалевих утворень і включень, а також внутрішніх напружень.

Недостатнє дотримання технологій виплавки може спровокувати появу дефектів на відливках.

Основні види дефектів

Якщо зовнішня зона кристалізації має недостатню міцність, то під впливом зовнішнього тиску або власної маси на поверхні чушки, виникають характерні поглиблення у вигляді усадочних раковин. Такий дефект може виникнути і через невірно набитої земляної форми, а також при надмірно завищеній температурі кокілю під час лиття. Для чистого алюмінію прийнятною вважається усадка на 1.75% від обсягу, а для більшості марок алюмінієвих сплавів прийнятною вважається усадка 1.25-1.4%.
Стискаючі напруги між кашообразним і вже отверділим розплавом можуть спровокувати утворення на відливкі тріщин. Даний дефект найбільш часто зустрічається на сплавах з незначним відсотковим вмістом легкоплавких елементів, таких як алюміній-магній-цинк, алюміній-мідь або алюміній-магній.
В таких сплавах можуть виникати сильно розгалужені тріщини. Своєчасне витягування стрижнів з заготівлі, введення легуючих присадок до складу металу або рання вибивка заготовки з форми дозволяє запобігти такі негативних утворень на алюмінієвих чушках.

Похожие товары