Труба алюмінієва: можливості паяння

Труба алюмінієва

Труба алюмінієва: можливості паяння

Для паяння виробів, виготовлених з алюмінію, застосовуються ті ж технології, що і для інших видів металів. У процесі роботи проводиться зачистка поверхні від оксидної плівки і її знежирення. Потім деталі розташовуються у відповідному порядку, і в місце стикування наносять спеціальний флюс. Обидва елемента з’єднуються та ретельно прогріваються до досягнення необхідної температури плавлення припою, та проводиться їх лудіння. Після цього виконується паяння з формуванням з’єднувального шва. Стик повинен охолонути, забезпечуючи надійне зчеплення окремих деталей. За допомогою такої процедури може бути запаяна труба алюмінієва на радіаторах машин, або з’єднані частини інших виробів.

Технологія паяння

Нагрівання алюмінію до 250-300°С призводить до втрати міцності виробу і зменшується стійкість самої конструкції. Складно проводити паяння деталей, оскільки сам алюміній розплавляється при температурі близько 660°, а оксидна плівка дуже тугоплавка, її потрібно ретельно видаляти. Щоб забезпечити якісне паяння алюмінієвих деталей використовують особливі склади високоактивних флюсів. Вони запобігають окисленню припою і основного металу. Флюси, завдяки зменшенню поверхневого натягу розплавленого припою, сприяють змочуванні з’єднуваних деталей припоєм. При цьому вони можуть розчиняти оксиди, що формуються в процесі паяння. У таких комплексах повинні бути речовини, що активно впливають на алюміній. Це можуть бути фторборат амонію або цинку, а також триетаноламін та інші хімічні компоненти.

Вибір припою

Одним з популярних видів флюсів є склад Ф64, який відрізняється високою активністю при взаємодії з алюмінієм. Його можна навіть застосовувати для паяння деталей, без попередньої зачистки оксидної плівки в місці формування з’єднувального шва.
Найбільш міцне з’єднання, яке буде надійно утримувати алюмінієві деталі, забезпечують припої, що містять частинки міді, кремнію, цинку і алюмінію. Гарним прикладом таких складів є припій, сформований з 28% міді, 66% алюмінію і 6% кремнію, а також ЦОП 40, в якому є 40% цинку і 60% олова. Завдяки цинку, який входить до складу припоїв, отриманий шов забезпечує міцне зчеплення деталей, а також протистоїть корозійним процесам.
Користуючись такими матеріалами, можна якісно і надійно спаювати алюмінієві деталі.