Швелер алюмінієвий: способи електрохімічного полірування

Швелер алюмінієвий

Швелер алюмінієвий: способи електрохімічного полірування

Для обробки різних видів алюмінієвого прокату застосовуються хімічні та електрохімічні методи полірування. Це дозволяє отримувати вироби з відмінним зовнішнім виглядом і поліпшеними експлуатаційними характеристиками. В ході електрохімічного полірування (глянцювання) на поверхні металу отримують найтонший шар оксиду. Його додатково піддають анодуванню, що дозволяє формувати якісну окислену плівку, що надає гарний вигляд виробам. Оброблений таким способом швелер алюмінієвий та інші види прокату можна фарбувати різними органічними сполуками, створюючи надійне, антикорозійне та естетичне покриття.

Особливості електрохімічного глянцювання алюмінію

З допомогою електролітичних розчинів, створених на основі фосфорної кислоти і сумішей оцтового ангідриду з хлорною кислотою, проводять електролітичне полірування алюмінієвих виробів. Для цього використовують наступні процеси:

  • Бриталь-процес

Він передбачає щільність струму в 4-6 ампер на кв. дециметр і нагрівання електроліту до 90°С. Алюмінієву заготовку занурюють у розчин, що містить 5-10% na 3 po 4 (натрієвої солі ортофосфорної кислоти) і 20-30% безводний Na2CO3 (натрієвої солі вугільної кислоти).

  • Альзак-процес

Таку обробку проводять протягом 7-10 хвилин, при температурі 30°С. Щільність струму складає 2-6 ампер на кв. дециметр і напруга 15-25 вольт. Головним компонентом електроліту виступає 2.5% розчин HBF4 (борофтористоводної кислоти). Зниження температури електроліту відбувається завдяки пропусканню холодної води по мідному змійовику, який використовується як катод.

  • Баттель-процес

В даному методі, крім H3PO4 (ортофосфорної кислоти), в електроліт вводять одноосновну HNO3 (азотну), H2SO4(сірчану) і H2CrO4 (хромову) кислоту. Наявність сірчаної кислоти допомагає попередити процеси піттінгової корозії, а також збільшити ступінь електропровідності розчину. Завдяки хромовій кислоті проводиться пасивировка пласкості оброблюваних заготовок, що запобігає їх роз’їданню при вимиканні робочої напруги. Цей спосіб обробки дозволяє одержувати якісні поверхні виробів з технічного алюмінію, а також деформівних сплавів з його основою (АМЦ, АМГ, дюралюмінію тощо).
Застосування таких методів обробки дає можливість поліпшити якість алюмінієвого швелеру та інших видів прокату.