Як роблять бронзову втулку ОЦС?

Як роблять бронзову втулку ОЦС?

Як роблять бронзову втулку ОЦС?

Вихідною сировиною для виготовлення різних видів бронзових втулок є сплави, у яких міститься олово. Воно не тільки оптимізує ливарні властивості металу, але і забезпечує високу стійкість до впливів навантажень. Використовуючи бронзову втулку ОЦС, можна покращити експлуатаційні характеристики і довговічність багатьох механізмів і обладнання, замінюючи дорогі вузли більш дешевим і технологічним матеріалом.

Особливі властивості бронзи ОЦС

Відмінна міцність і прекрасні експлуатаційні властивості, що дозволяє використовувати бронзу ОЦС в різних видах механічних пристроїв, що обертаються з високою швидкістю. Додавання в сплав легуючого свинцю і цинку дає можливість істотно підвищити фізичні і хімічні характеристики виробів. Втулки з такого металу бронзи ОЦС можуть прекрасно працювати в підшипниках ковзання, витримуючи швидкісні режими обертання до 6 м/секунду.
Наявність цинку в сплаві забезпечує поліпшені антикорозійні властивості готових деталей. Введення свинцю дозволяє істотно збільшити антифрикційні параметри виробів. Цей метал не розчиняється у внутрішній текстурі бронзи, формуючи в ній особливі включення, виконуючи роль своєрідного м’якого мастила. Завдяки присутності цинку, втулки з такого сплаву можна піддавати автоматичному різанню та обробці. Ця марка бронзи легко обточується на фрезерних та токарних верстатах.

Виготовлення втулок

Для виробництва втулок використовуються 2 основні технології, різання і лиття. Для відливання виробів застосовують:

  • Відцентрове лиття

Даний спосіб є більш прогресивним, дозволяючи виробляти втулки з особливою щільністю зовнішнього шару. Саме його використовують у випуску майже 70% різних варіацій втулок з бронзових сплавів. Завдяки відцентровим силам, у відлитих виробах запобігається формування повітряних порожнин.

  • Лиття в кокіль

Заливаючи розплавлений метал у особливі розбірні форми (кокіль), можна одержувати готові вироби. До недоліків даної методики відносять можливість утворення внутрішніх порожнин у структурі бронзи, оскільки охолодження виробу відбувається тільки під впливом сили тяжіння. Механічні характеристики таких втулок дещо поступаються властивостям аналогічної продукції, випущеної відцентровим литтям.

Завдяки відмінній оброблюваності різанням бронзи ОЦС, втулки з цього металу можуть виготовлятися і на токарних верстатах.