Меню
Кошик

Поліамід-6 (капролон)

Поліамід-6 (капролон)

Також широке поширення на українському ринку отримав поліамід-6 блочний (більш відомий як капролон або, іноді, капролон-В) -NH-(CH2)5-CO-. Капролон визначається промисловими фахівцями як багатофункціональний конструкційний матеріал, який виступає в якості замінника кольорових металів та їх сплавів. Капролон порівняно молодий: в українській та зарубіжній промисловості він застосовується трохи більше тридцяти років, правда, весь цей час - виключно ефективно. Так само Ви можете знайти титанові круги потрібних розмірів за вигідними цінами.

Капролон дуже міцний, має низький коефіцієнт тертя в парі з будь-якими металами, добре і швидко приробляється, в 6-7 разів легший за бронзу і сталь, замість яких, власне кажучи, він і застосовується вельми і вельми успішно. При цьому капролон не піддається впливу вуглеводнів, масел, спиртів, кетонів, ефірів, лугів, і слабких кислот, розчиняючись в крезолах, фенолах, концентрованих мінеральних кислотах, мурашиній та оцтовій кислоті. Обробляти капролон можна практично будь-яким способом: він досить легко піддається обробці фрезеруванням, точінням, свердлінням і шліфуванням.

На додаток до перерахованих властивостей, вироби з капролону дозволяють пристроям і механізмам, в яких вони використовуються, працювати безшумно і при цьому цілком надійно. Знос пар тертя при використанні капролоновых деталей знижується в 1,5-2 рази, і відповідно підвищується їх ресурс. До капролону важко висунути якісь екологічні претензії. Підприємства, що займаються виробництвом, а також виготовленням кінцевих продуктів з капролона, як правило, мають гігієнічний сертифікат на контакт з харчовими продуктами і питною водою. Для транспортування капролону можна використовувати контейнери будь-якого типу або взагалі будь-який вид критого транспорту. Головне, щоб матеріал транспортувався в умовах, що виключають пряме попадання вологи.

Капролон поставляється у вигляді плит, брусків і стержнів (вільне лиття), втулок (відцентрове лиття) або готових виробів по документації замовника. Деталі з поліаміду-6 відмінно поглинають ударні навантаження, довговічні, мають низький коефіцієнт тертя і можуть працювати без мастила в вузлах тертя. Так само є прекрасним діелектриком, який не поступається, а по тепловій і механічній стійкості перевершує такі ізолятори, як полістирол, полівінілхлорид та інші. Добре обробляється фрезеруванням, точінням, свердлінням і шліфуванням.

Застосування капролону

Поліамід 6 блочний (капролон) широко застосовують замість кольорових металів (бронзи, латуні, бабіта) і різних антифрикційних матеріалів (гуми, бакауту, тестолиту, лигнофолю, ДСП тощо), а також в якості електроізоляційного і конструкційного матеріалу в різних галузях народного господарства.

  • В суднобудуванні і судноремонті. Поліамід-6 блочний (капролон) застосовується для виготовлення підшипників гребних і дейдвудних валів, рульових та інших пристроїв, віялових роликів, деталей суднових механізмів і арматури – клапанів, поршнів, слабо навантажених шестерень, крильчаток насосів, корпусів і кришок клапанів, буксів, пробок, кришок, ущільнювальних кілець.
  • В енергетиці – йде на виготовлення підшипників, насосів, шнеків золовидалення і харчування, пилових шнеків, кульових млинів Ш-10, 12, турбінних вкладишів та ін. для ТЕЦ, ГЕС, ДРЕС, АЕС.
  • Гірничорудна і золотодобувна промисловість використовує поліамід-6 блочний (капролон) в якості сферичних підшипників, конічних і циліндричних підшипників в каменедробарках КМД 1750, КМД 2200.
  • У вуглевидобувній промисловості з поліаміду-6 блочного (капролон) виготовляють втулки центральної цапфи, опорного, натяжного і ведучого колеса, розвантажувального блоку, механізму кочення, різального барабана, блока наводки, вкладиші сідлового підшипника та ін.
  • Нафтовидобувна промисловість використовує поліамід як протекторні перенаправляючі на бурових стінках, як пристосування проти протирання колони в процесі буріння свердловин, підшипників різних насосів, скребків-центраторів насосних штанг, решіток для вакуум-фільтрів.
  • Водоканалізаційне господарство поліамід-6 блочний (капролон) використовує для виготовлення деталей прокатних станів.
  • У металургійній промисловості – йде на виготовлення підшипників, насосів, шнеків золовидалення і харчування, пилових шнеків, кульових млинів Ш-10, 12, турбінних вкладишів та іншого для ТЕЦ, ГЕС, ДРЕС, АЕС.
  • Харчова промисловість. Спектр застосування поліаміду-6 блочного (капролон) в цій галузі народного господарства надзвичайно широкий. З нього роблять кульові клапани в системах подачі, підшипники, ролики, шестірні в системах розливу.

Відео про полиамід, капролон та компанію "Цветпрокат Україна".